Koszt instalacji odgromowej – sprawdzamy ile kosztuje instalacja

odgromienie koszt

Koszt instalacji odgromowej – sprawdzamy ile kosztuje instalacja

Cena, którą zapłacimy za instalację odgromową może wynosić zarówno 2 000, jak i 8 000 czy 10 000 zł. Na koszt instalacji wpływa wiele czynników, między innymi:

● wielkość obiektu
● wielkość i kształt dachu
● rodzaj pokrycia dachowego
● rodzaj zastosowanego drutu odgromowego
● jakość osprzętu odgromowego
● liczba uziemień odgromowych
● sposób prowadzenia przewodów odgromowych

Ponadto, różnice w cenie instalacji różnią się w zależności od konkretnej firmy, doświadczenia fachowców oraz lokalizacji. Dlatego jeśli chce się poznać całkowity koszt instalacji odgromowej najlepiej jest skontaktować się z firmą, która udzieli szczegółowych informacji.

Przykładowe ceny instalacji odgromowych

Za instalację odgromową z elementami wykonanymi ze stopów aluminium, zamontowaną na dachu o powierzchni 10×12 m zapłacimy około 5 000 zł, za instalację z systemem miedzianym zamontowaną na dachu o takiej samej powierzchni 7 500 zł, natomiast cena instalacji odgromowej z system aktywnym to koszt z rzędu 9 000 zł. Na cenę odgromu wpływa zbyt wiele czynników, dlatego podane zostały tylko przykładowe ceny.

Wysoka jakość ochrony odgromowej

Instalacja odgromowa powinna sprawdzać się przez wiele, wiele lat ‒ w końcu musi ona chronić obiekt oraz znajdujące się w nim osoby. Najtańsze rozwiązania mogą okazać się kiepską inwestycją i nie zapewnić należytej ochrony. Warto więc zdecydować się na współpracę z fachowcami, którzy zaproponują optymalne rozwiązania, przygotują indywidualną wycenę i zadbają o najwyższy standard realizacji. Aby poznać szczegółowo koszt odgromienia wystarczy się z nami skontaktować, a my przedstawimy dokładną ofertę na budynek jaki Państwa interesuje.