Cennik

Cennik instalacji odgromowych

 

Z jakim wydatkiem związany jest montaż instalacji odgromowej? Cena takiej uzależniona jest od kilku czynników, między innymi takich, jak:

  • wielkości obiektu ‒ im większy obiekt, tym wyższa cena instalacji odgromowej. Warto podkreślić, że na cenę wpływa nie tylko wielkość dachu, ale również jego kształt. W przypadku dachów o skomplikowanym kształcie cena wzrasta, pod uwagę brany jest również rodzaj materiału, z którego wykonane jest pokrycie dachowe.
  • na cenę instalacji wpływają również rodzaj i ilość przewidywanych uziemień odgromowych ‒ zgodna z przepisami rezystancja uziemienia nie może przekraczać 10 Ohmów.
  • oczywistym jest fakt, że cena instalacji odgromowej wzrasta wraz z jakością zastosowanych materiałów i osprzętu. Zdecydować się możemy na instalację ze stali nierdzewnej, na instalację miedzianą czy wykonaną ze stopów aluminium.
  • warto też pamiętać o tym, że ceny instalacji odgromowych różnią się w zależności od województwa. Za instalację odgromową ze stopów aluminium w województwie dolnośląskim zapłacimy około 5500 zł, w województwie mazowieckim około 6200 zł.

Instalacja odgromowa ‒ koszty

 

Jak widać, na ostateczny koszt odgromówki wpływa kilka czynników, a cena może wahać się od 5000 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zazwyczaj sporządzana jest indywidualna wycena, poniżej przedstawiamy orientacyjny cennik.

Przy dachu jedno- lub dwuspadowym o wymiarach 10×12 m o łagodnym nachyleniu i braku masztów antenowych cena usługi wygląda następująco:

instalacja odgromowa system miedziany

7500 zł

Instalacja odgromowa ze stopów aluminium

5000 zł

Instalacja odgromowa system aktywny

9000 zł

Aby zapoznać się z cennikiem instalacji odgromowej na obiekt który Państwa interesuje, należy się z nami skontaktować, a my przekażemy wszystkie niezbędne informacje oraz odpowiemy na każde Państwa pytanie.

Warto pamiętać, że instalacja odgromowa to inwestycja na długi czas, inwestycja, która ma zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Dobrze mieć na uwadze, że najtańsze rozwiązania nie zawsze są najlepsze ‒ instalacje z najniższej półki są dość awaryjne. Instalacja odgromowa – cena dobrej odgromówki jest adekwatna do gwarancji i bezpieczeństwa jakie się otrzymuje.